Ağız Kokusunu Gideren Meyveler

Kötü nefes ve ağız kokusunu gidermek için bazı doğal yöntemler uygulayabilirsiniz, ağız kokusunu gideren ilaçlar bunlardan biridir. Fakat ilaç kullanmak istemiyorsanız ağız kokusu gideren meyveleri sade veya karışım olarak tükebilirsiniz. bunlardan en etkilisi bazı meyveleri sade veya karışım olarak tüketmektir.

Ağız Kokusunu Gideren Meyveler

Armut
Armut tek başına tüketildiğinde dahi hafif şiddetli ağız kokularını gidermekte oldukça etkilidir. Armut içeriği ile zengin minareli ve vitaminlerinin yanında etkin olan posası ve suyu sayesinde ağız kokusunu mideden itibaren bastırmakta ve diş eti bakterilerini temizlemektedir. Mevsiminde her gün sabah ve akşam yenilen armutla ağız kokusundan kurtulmak mümkün.

Elma
Ağız kokusu ile mücadelede oldukça etkili olan elmalardan günde bir adet yiyerek ağız içerisindeki bakterileri yok edebilirsiniz. Elma diş ve diş etlerini temizleyerek ağız kokusunu gidermektedir. Elma suyunu tarçın ile karıştırıp ayrıca içebilirsiniz, tarçının hoş kokusu da ağız kokusunu bastıracaktır.

Çilek
Çilek C vitamini deposu olup asitli yapısı ile diş eti hastalıklarına ve ağız kokusuna oldukça iyi gelmektedir. Çileği ezip posasını bolca çiğneyerek ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Kavun
Kavun güzel kokusu ile ünlü bir meyvedir ve bu sayede kötü ağız kokusu ile başa çıkmakta oldukça etkilidir. Kavun kokusunu ağız kokusunu kısa sürede bastırdığı gibi mideden gelen kötü kokulara da baskın çıkmaktadır.

Havuç
Lifli yapısı ile oldukça fazla su içeriği olan havuçları rendeleyip günlük tüketebilirsiniz. Havucun kendi öz kokusu ağız kokusunu bastıracaktır.

Limon
Bir limon dilimini emebilir veya kabuklarını kemirebilirsiniz. Limon asidik içeriği ile bakterileri yok edecek ve daha kötü kokuların yerini narenciye kokusu alacaktır.

Maydanoz otu
Yemeklerde birkaç dal maydanoz tüketerek nefesinizi tazeleyebilirsiniz Demir içeriği zengin olan maydanoz kötü bakteri kokularının yerine daha hoş maydanoz kokusunu hâkim kılacaktır. Ayrıca maydanozu ezip sulu şekilde gargarasını yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
646 okuma
25 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?